Polský týdeník žaluje prezidenta za poškození dobrého jména

Renomovaný polský týdeník Wprost žaluje prezidenta Aleksandra Kwašniewského za poškození dobrého jména a žádá veřejnou omluvu a finanční odškodnění. První žalobu podal vydavatel týdeníku Wprost a druhou 21 redaktorů. Týdeník v minulých číslech dokázal, že Aleksander Kwašniewski a jeho manželka měli blízké kontakty s osobami, které se podílely na pochybných privatizacích velkých polských podniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polský prezident s manželkou | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Jde zejména o privatizaci největšího výrobce pohonných hmot v Polsku koncernu Orlen. Část peněz údajně skončila na kontech nadace manželky polského prezidenta. Celou aféru vyšetřuje zvláštní parlamentní komise. Prezident ale vytrvale odmítá před komisí vypovídat a popírá i informace, zveřejněné v týdeníku Wprost. V televizi ho Kwaśniewski nazval filiálkou polské tajné služby. Týdeník žádá omluvu a 150 tisíc zlotých, které chce - v případě soudního vítězství - věnovat charitě.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme