Polský vicepremiér opět o zákazu Svazu demokratické levice

Polský vicepremiér Roman Giertych žádá zákaz Svazu demokratické levice. Šéf krajně pravicové Ligy polských rodin se v nejbližší době obrátí na generální prokuraturu. Vicepremiéra Giertycha přiměly k akci výkřiky poslankyně Joanny Senyszynové v průběhu nedávného Pochodu rovnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrzej Lepper, Roman Giertych | Foto: AFP

Levicová poslankyně nevhodně parafrázovala slova papeže Jana Pavla II. Podle pravicových politiků tím poskvrnila papežovu památku a urazila věřící. Takových politiků je ve Svazu demokratické levice plno, říká Roman Giertych.

"Svaz demokratické levice vzešel z Polské lidové republiky a z režimu přineseného na sovětských bodácích. Nemá proto právo na existenci. Je to protistátní strana, protože komunismus byl protistátní," prohlásil Roman Giertych.

Není to poprvé, co šéf Ligy polských rodin usiluje o zákaz této levicové strany. Teď má ale mocné vládní spojence a jeho podnětem se bude zabývat generální prokuratura.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme