Polští archeologové našli u Smolenska pozůstatky obětí katastrofy

Polští archeologové prohledali terén v okolí letiště u Smolensku, kde v dubnu došlo k letecké tragédie polského speciálu. Našli spoustu předmětů, zřejmě i lidské ostatky obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo letecké tragédie u Smolenska | Foto: Telewizja Polska, S. A.

Polští experti našli na místě katastrofy tisíce předmětů, které přímo souvisí s leteckým neštěstím. Jsou mezi nimi především drobné části letounu, osobní věci obětí a našly se také úlomky kostí.

„Pokud se prokáže, že jde o ostatky obětí, následná analýza DNA určí komu patří. Poté je předáme příbuzným,“ řekl zástupce vojenské prokuratury.

Archeologové upozorňují, že ještě dlouho bude možné najít v okolí katastrofy fragmenty letadla. Navrhují proto, aby se na místo zřícení polského stroje navezla zemina, která by jednou provždy ukryla pozůstatky letecké havárie.

Moskva rozhodla, že na jaře příštího roku předá trosky prezidentského speciálu do Polska.

Letounem Tu-154 do západoruského Smolenska cestovaly 10. dubna desítky osobností polského veřejného života v čele s prezidentem Lechem Kaczynským. Po pádu stroje nedaleko letiště zahynulo všech 95 lidí na palubě.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme