Polští celníci zvýšili kontroly masa na našich hranicích

Polští celníci v obavě před zavlečením takzvané choroby šílených krav (BSE) zvýšili kontrolu masa importovaného do země přes hranici s Českou republikou. Vyplývá to z informací celního úřadu v jihopolském Těšíně. Podle něj nyní není prakticky možnost, že se do Polska přes jižní hranici dostalo nakažené maso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepřímo tak vyvrátila argument hlavního polského hygienika Pawĺa Policzkiewicze, který tento týden s odvoláním na možný dovoz masa nakaženého BSE přes Českou republiku nebo Slovensko požadoval úplný zákaz importu hovězího ze všech evropských zemí. Zákaz dovozu hovězího pouze z některých zemí nepřinese kýžený výsledek, varoval. Jeho návrh podpořila rovněž polská Hygienicko-epidemiologická rada.

Česká republika nepatří mezi deset zemí, ze kterých už polská vláda na obranu vlastního trhu před zavlečením BSE zakázala dovoz hovězího masa a produktů s jeho obsahem. Mluvčí polského celního úřadu vyjádřila pochybnosti, že by nakažené produkty ze Západu dostávaly v ČR české průvodní dokumenty a byly dál prodávány do Polska. V České republice bylo podle ní podchyceno už pět případů onemocnění lidí na nemoc BSE a Češi jsou prý nyní „neobyčejně svědomití a nekompromisní“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme