Polští celníci zvýšili kontroly masa na našich hranicích

Polští celníci v obavě před zavlečením takzvané choroby šílených krav (BSE) zvýšili kontrolu masa importovaného do země přes hranici s Českou republikou. Vyplývá to z informací celního úřadu v jihopolském Těšíně. Podle něj nyní není prakticky možnost, že se do Polska přes jižní hranici dostalo nakažené maso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepřímo tak vyvrátila argument hlavního polského hygienika Pawĺa Policzkiewicze, který tento týden s odvoláním na možný dovoz masa nakaženého BSE přes Českou republiku nebo Slovensko požadoval úplný zákaz importu hovězího ze všech evropských zemí. Zákaz dovozu hovězího pouze z některých zemí nepřinese kýžený výsledek, varoval. Jeho návrh podpořila rovněž polská Hygienicko-epidemiologická rada.

Česká republika nepatří mezi deset zemí, ze kterých už polská vláda na obranu vlastního trhu před zavlečením BSE zakázala dovoz hovězího masa a produktů s jeho obsahem. Mluvčí polského celního úřadu vyjádřila pochybnosti, že by nakažené produkty ze Západu dostávaly v ČR české průvodní dokumenty a byly dál prodávány do Polska. V České republice bylo podle ní podchyceno už pět případů onemocnění lidí na nemoc BSE a Češi jsou prý nyní „neobyčejně svědomití a nekompromisní“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme