Polští experti chtějí znovu otevřít černé skříňky ze Smolenska

Polští vyšetřovatelé chtějí znovu zanalyzovat nahrávky z černých skříněk vládního letounu, který se vloni v dubnu zřítil u Smolenska. Nejsou totiž spokojeni se závěry ruských expertů. Při neštěstí zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczynski a členové velení polské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smolensk1.jpg | Zdroj: ČTK

Polští vyšetřovatelé prosí ruskou stranu o originály nahrávek z černých skříněk letadla TU-154. Ty jsou totiž i nadále v Moskvě a Varšava dostala pouze kopie.

Poláci si totiž chtějí ještě jednou pečlivě poslechnout záznamy z pilotní kabiny. Domnívají se, že ruští odborníci nemuseli všem slovům v polštině dobře rozumět. Vyšetřovatelé si chtějí především ověřit, jestli posádka nezvažovala ukončení přistávacího manévru, který nakonec skončil tragicky.

Polští experti také naplánovali na březen testovací let druhého vládního stroje TU-154. Chtějí prozkoumat, jak fungují všechny přístroje v letadle a porovnat je s tím, co se dělo během osudového letu s polským prezidentem.

Jitka Malá, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme