Polští kandidáti na prezidenta přitvrzují. Obviňují se z neférových praktik

V polské prezidentské kampani přituhuje. Štáby obou kandidátů se začaly vzájemně obviňovat z neupřímnosti a neférových praktik. Hlavním důvodem je video z procházky prezidenta Bronislawa Komorowského Varšavou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současný prezident Bronislaw Komorowski mezi voliči

Současný prezident Bronislaw Komorowski mezi voliči | Zdroj: ČTK

Na videu, které odvysílala televize, si starší vozíčkářka stěžuje prezidentovi na tíživou situaci. Bronislaw Komorowski ale neví, co odpovědět, a asistentka mu viditelně napovídá. Má se zeptat, co vozíčkářce schází a jak jí může pomoct.

Videoklip se rychle stal hitem polského internetu a sociálních sítí.

„Musí mít za sebou nápovědu, aby mohl mluvit s Poláky,“ komentuje Beata Szydlová, šéfka štábu soupeře Andrzeje Dudy z Práva spravedlnosti.

Občanská platforma Bronislawa Komorowského reagovala obviněním, že Právo a spravedlnost posílá na setkání s prezidentem své agenty, aby narušili program a kladli nepříjemné otázky.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme