Polští liberálové vládu nepodpoří, budou v opozici

Polská Občanská platforma bude opozicí vůči menšinové vládě Práva a spravedlnosti. Uvedl to šéf platformy Donald Tusk. Skončily tím naděje na vytvoření vlády s podporou liberálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Tusk | Foto: AFP

"Občanská platforma se v Sejmu stane tak tvrdou opozicí, jak to bude potřeba," oznámil Donald Tusk v ranním rozhovoru pro rádio RMF FM. Podle Tuska bude platforma tou nejefektivnější opozicí, jakou Sejm poznal - má totiž více než 130 velmi dobře připravených poslanců. V parlamentu podle něj vzniká radikálně pravicová koalice.

Jedním z úkolů platformy má být boj proti spojenectví Práva a spravedlnosti s populistickou a antievropskou Sebeobranou Andrzeje Leppera. Ten už stanovil podmínky, za jakých bude menšinovou vládu podporovat.

"Právo a spravedlnost má dobrý program, my ale budeme pozorně sledovat, jak ho bude realizovat. Pokud se od něj odchýlí a vydá se směrem k liberalismu, může si být jisté, že naši podporu velmi rychle ztratí," uvedl Andrzej Lepper.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme