Polští liberálové vládu nepodpoří, budou v opozici

Polská Občanská platforma bude opozicí vůči menšinové vládě Práva a spravedlnosti. Uvedl to šéf platformy Donald Tusk. Skončily tím naděje na vytvoření vlády s podporou liberálů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Tusk

Donald Tusk | Foto: AFP

"Občanská platforma se v Sejmu stane tak tvrdou opozicí, jak to bude potřeba," oznámil Donald Tusk v ranním rozhovoru pro rádio RMF FM. Podle Tuska bude platforma tou nejefektivnější opozicí, jakou Sejm poznal - má totiž více než 130 velmi dobře připravených poslanců. V parlamentu podle něj vzniká radikálně pravicová koalice.

Jedním z úkolů platformy má být boj proti spojenectví Práva a spravedlnosti s populistickou a antievropskou Sebeobranou Andrzeje Leppera. Ten už stanovil podmínky, za jakých bude menšinovou vládu podporovat.

"Právo a spravedlnost má dobrý program, my ale budeme pozorně sledovat, jak ho bude realizovat. Pokud se od něj odchýlí a vydá se směrem k liberalismu, může si být jisté, že naši podporu velmi rychle ztratí," uvedl Andrzej Lepper.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme