Polští odborníci: Uklízejte si kancelářské stoly

Dnešek je Mezinárodním dnem úklidu na kancelářských stolech. Odborníci spočítali, že nepořádek vede k ekonomickým ztrátám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač na stole | Foto: Jan Rosenauer

Českým úředníkům není třeba nic vysvětlovat - důležitost pořádku na pracovním stole dobře znají z komedií o Básnících. Polští úředníci ale tento film neviděli, a tak jim odborníci musí vysvětlit, že na stole má být jen to nejnutnější - tedy předměty, které potřebujeme každý den.

Na dobrém uspořádání dokumentů často záleží pracovní úspěch, připomíná Ewelyna Danilová, majitelka školící firmy. Na stole by podle jejího názoru nemělo ležet nic, co odvádí pozornost - jako jsou například letáky se slevami nebo katalogy turistických kanceláří.

Koncentrace pozornosti šetří čas a zvyšuje výkonnost, čehož si šéfové určitě všimnou. Jednoho polského čtenáře tyto rady vedly k tomu, že si na svém stole opravdu udělal pořádek. Na internetu pak hrdě oznámil, že se mu díky tomu podařilo nalézt ztracený barevný prezervativ mnohonásobného použití.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme