Polští politici žádají ochranku kvůli vraždě v Lodži

Řada polských politiků požádala stát o osobní ochranku. Může za to nedávná, politicky motivovaná vražda v Lodži. Přesně před týdnem vtrhl starší muž do kanceláře opoziční strany Právo a spravedlnost a zastřelil jednoho poslaneckého asistenta, druhého těžce zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polští policisté hlídkují před lodžským sídlem strany Právo a spravedlnost | Zdroj: ČTK

Polsko posiluje ochranu hned pěti politiků. Kancelář ochrany vlády, která má bezpečnost důležitých osob na starosti, kvůli tomu vyčlenila několik svých bodyguardů. Osobní ochranku dostali ti, kteří se objevili na různých výhružných seznamech. Údajně byli také v hledáčku muže, který před týdnem zaútočil v Lodži.

O pomoc požádal také předseda Svazu demokratické levice Gregorz Napieralski, kterému telefonicky vyhrožoval neznámý muž, že ho zabije.

„Dělám to také z pocitu zodpovědnosti vůči lidem, se kterými se pracovně stýkám a spolupracuji. Nemůžu je vystavit žádnému riziku,“ vysvětlil Napieralski.

Pachatel z Lodži při zatýkání vykřikoval, že chtěl zavraždit lídra opozice Jaroslava Kaczyńského. Ten ale nabízenou ochranku odmítl.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme