Polští populisté chtějí do vlády

Polští populisté chtějí vstoupit do vlády premiéra Kazimierze Marcinkiewicze. Šéf Sebeobrany Andrzej Lepper čeká na oficiální nabídku, vládní strana Právo a spravedlnost zatím neodpověděla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazimierz Marcinkiewicz | Zdroj: ČTK

Politici z vládnoucího Práva a spravedlnosti zatím neříkají koalici s Lepperem ano ani ne. V každém případě o ní reálně uvažují.

"Ještě před dvěma měsíci jsem si nedokázal představit nic jiného než koalici s Občanskou platformou. Realita ale přesáhla moji představivost," říká čelný představitel Práva a spravedlnosti, ministr vnitra Ludwik Dorn.

"Jestli bude na straně Práva a spravedlnosti a vlády existovat vůle vytvořit stabilní většinovou koalici, jsme připraveni do takové vlády vstoupit," prohlásil místopředseda Sebeobrany Krzysztof Filipek.

Jeho šéf Andrzej Lepper dodal, že má zájem o resorty zemědělství, hospodářství a financí, ale je mu v podstatě jedno, která ministerstva to budou, protože Sebeobrana má dostatek odborníků ve všech oblastech.

Menšinová polská vláda tento týden získala důvěru parlamentu právě s pomocí populistů a krajní pravice. Opozice varuje, že vstup Sebeobrany do vlády značně poškodí pověst Polska v zahraničí.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme