Polští poslanci vyzývají prezidenta k podpisu Lisabonské smlouvy

Poslanci polské vládní koalice i levicové opozice vyzývají prezidenta Lecha Kaczyńského, aby urychleně podepsal Lisabonskou dohodu, reformující instituce Evropské unie. Podle prezidenta je to ale mrtvý dokument, dokud k němu Irové nezmění svůj odmítavý postoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczyński | Foto: Martin Dorazín

Prezident otřásl Unií, Prezident naštval Sarkozyho - s takovými titulky vyšly dnes polské listy Rzeczspolita a Gazeta Wyborcza. Ta v komentáři připomíná, že Polsko může hodně ztratit - pokud Lisabonskou smlouvu neratifikuje, ocitne se na periferii Evropy, kde mu nikdo nezaručí ani bezpečnost, ani rozvoj.

Polsko i Evropa si zaslouží lepší osud, než ten, který chtějí prezident a jeho bratr, napsala Gazeta Wyborcza. Deník Rzeczpospolita ale připomíná, že nejde ani tak o Lisabonskou smlouvu jako spíš o politický boj mezi premiérem Tuskem a bratry Kaczyńskými.

Pro Polsko by bylo užitečné chvíli počkat, jak to se smlouvou dopadne: jestli mají pravdu ti, kteří říkají, že je to mrtvý dokument, nebo ti, kteří věří v jeho zázračné oživení, doporučuje Rzeczpospolita.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme