Polští právníci rozdávali konzultace zdarma. Poláci slavili Den bezplatných rad advokátů

Stovky právníků po celém Polsku dnes radili lidem zdarma. Poláci totiž slavili Den bezplatných rad advokátů. O tuto akci je u našich severních sousedů každý rok obrovský zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právník Radek Ondruš ukazuje posudek firmy Bögl a Krýsl. | Foto: Andrea Čánová

Bez poplatků mohl služeb advokáta využít opravdu každý Polák po celé zemi. Akce se účastnila zhruba tisícovka právníků. Seznam s jejich jmény byl delší dobu na internetu a vycházel rovněž v denním tisku.

Organizátoři akce chtěli oslovit především lidi, kteří by si služby právníka za normálních okolností nemohli dovolit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Průběh Dne bezplatných rad advokátů sledoval ve Varšavě tamní zpravodaj ČRo Petr Vavrouška.

Nejčastěji se lidi vyptávali na problémy spojené s rozvodem nebo dědickým řízením. Zájemci předkládali právníkům k přečtení smlouvy před jejich případným podpisem. V posledních letech se Poláci navíc stále častěji zajímají u právních poradců o splácení dluhů.

Prostřednictvím akce se Poláci také mohli dozvědět, že mají právo na bezplatnou právní pomoc hrazenou státem, což většina lidí v Polsku stále neví.

V minulém roce stihli advokáti během Dne bezplatných rad pomoct zhruba 12 tisícům Poláků a letos se očekávalo, že zájem bude přinejmenším stejný. Akce se konala již posedmé.

Více než 80 procent Poláků podle průzkumů nevyužilo za posledních pět, šest let služeb právníků. Akce má proto veřejnost přesvědčit, že pomoc odborníků je lepší vyhledat dříve, než se člověk dostane do problémů.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme