Polští přepravci odložili blokádu

Přepravci dnes nebudou blokovat polské silnice ani hlavní město Varšavu. Po jednání s ministrem vnitra odložili protest na zítra. Východní hranice Polska ale zůstávají pro nákladní vozidla prakticky neprůjezdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion na silnici (ilustrační foto) | Foto: Marián Vojtek

Jak slíbil ministr vnitra Grzegorz Schetyna, odbavování na hranici se brzy vrátí k normálu a stávkující celníci začnou pracovat v plném počtu. Od půlnoci by celníci měli začít odbavovat v normálním režimu. V těch nejdůležitějších místech celníkům pomůže několik set příslušníků pohraniční stráže.

Zástupci přepravních firem proto podmínečně odvolali dnešní protest, při kterém chtěli zablokovat všechny příjezdové silnice do hlavního města a v celém východním Polsku. Ani v následujících dnech ale úřady nedoporučují cesty přes východní hranici. Kolony kamionů totiž sahají až třicet kilometrů do vnitrozemí.

"Potřebujeme dva až tři dny, abychom tyto zácpy odstranili. Pohraniční stráž nebo požárníci budou řidičům rozvážet jídlo nebo i pohonné hmoty," oznámil ministr vnitra Schetyna.

O tom,co předcházelo, se dočtete více ZDE.

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme