Švédsko 0:0 Česko

Polští studenti chystají ve volbách "kroužkovací revoluci"

Nehlasujte pro jedničky na kandidátkách, vyzvali někteří polští studenti voliče. Naše severní sousedy totiž čekají za čtyři týdny parlamentní volby a řada Poláků se chce inspirovat takzvaným „kroužkováním“ z posledních voleb v Česku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský Sejm

Polský Sejm | Foto: Piotr VaGla Waglowski

Studenti a učitelé jedné z krakovských vysokých škol rozjeli na sociálních sítích akci Stop jedničkám. Vyzývají voliče, aby v nadcházejících volbách nehlasovali pro lídry jednotlivých kandidátek. Argumentují, že tito politici získali svou pozici převážně jen díky vlivu ve straně, ale žádné skutečné výsledky jejich práce vidět nejsou.

Kromě kampaně na internetu připravují studenti také letáky a těsně před volbami budou rozesílat i zprávy na mobilní telefony. Jejich cílem je obměnit politické spektrum a dostat do Sejmu nové tváře. Vadí jim, že řada poslanců a senátorů se v polské politice drží už několik volebních období.

Nové poslance si Poláci vyberou 9. října. Favoritem voleb je vládnoucí liberálně pravicová Občanská platforma současného premiéra Donalda Tuska.

Petr Vavrouška, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme