Polští vyšetřovatelé mají nové informace k letecké katastrofě u Smolenska

Už více než pět měsíců trvá vyšetřování letecké katastrofy, při které u ruského Smolensku zahynul polský prezident Lech Kaczynski a dalších 95 lidí. Polská vojenská prokuratura dnes zveřejnila, kam ve vyšetřování zatím došla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky polského letadla po havárii u Smolenska

Trosky polského letadla po havárii u Smolenska

Vyšetřovatelé dnes prozradili, že mají k dispozici novou nahrávku. Měla by jim pomoci identifikovat hlas člověka, který byl v okamžiku tragédie v kokpitu letadla společně s piloty.

Prokuratura má také k dispozici dokumenty z výslechu běloruského novináře, který v zápětí po letecké katastrofě nafotil a také na mobilní telefon natočil, jak Rusové vyměňují žárovky v osvětlení letiště Severnyj u Smolenska. To je dodnes velmi sporná část ve vyšetřování.

Vyšetřování katastrofy nadále pokračuje a momentálně se čeká na přetlumočení materiálů, které Polsku předala ruská strana před dvěma týdny. Další tisíce stran dokumentů slíbil Polákům šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov během dnešní návštěvy polské metropole.

Petr Vavrouška, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme