Polští zdravotníci s napětím čekají rozhodnutí parlamentu

Polský parlament dnes projedná kontroverzní návrh zákona o pomoci zdravotnictví. Stávkující polští lékaři a zdravotní sestry žádají, aby Sejm zákon v této podobě nepřijímal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Konec experimentů ve zdravotnictví, hazardujete s lékaři i pacienty - tyto výzvy provázejí jednání o zákonu, který má podle vlády vyřešit dlouhodobou krizi ve zdravotnictví. Podle zaměstnanců nemocnic je to krok k likvidaci veřejné zdravotní péče. Ke stávkujícím a hladovkářům ve Varšavě, Katovicích a Starachovicích se přidávají další a další nemocnice. Vlny nespokojenosti hodlá využít i nejznámější polský populista Andrej Leper.

"Nejpozději příští týden - pokud se situace radikálně nezlepší - vyjdou naši příznivci do ulic a budou je blokovat," prohlásil šéf hnutí Sebeobrana Andrzej Lepper.

"Budeme protestovat tak dlouho až dosáhneme svého. Do Varšavy nás přijíždějí podpořit kolegové ze Slezska a už nejde jen o odboráře. Naše podpora roste po celé zemi," řekla jedna z účastnic stávky varšavských zdravotníků.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme