Polští zemědělci mohou sledovat 'svou' televizi

V Polsku začne ode dneška vysílat Zemědělská televize. Kromě zpráv pro rolníky ale bude nabízet také hudební klipy. Majitelé kanálu věří, že osloví hlavně deset milionů lidí, kteří žijí na polském venkově.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

traktor

traktor | Foto: Jan Rosenauer

Zemědělská televize se zaměří výhradně na obyvatele polského venkova. Bude pro ně připravovat vysílání až na dvacet hodin denně. Diváci uvidí každou hodinu Agrozprávy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo v Polsku Petr Vavrouška přiblížil program Zemědělské TV v Odpoledním Radiožurnálu

Připravené už jsou pořady o zemědělské technice, o novinkách pro farmáře. „Něco podobného sice nabízí veřejnoprávní kanál, ale pouze jednu hodinu týdne. Zemědělcům to nestačilo, proto dnes rozjíždí vlastní kanál,“ vysvětlil v Odpoledním Radiožurnálu tamní zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška.

Vysílání ale vyplní také zábava a nejrůznější reality show z prostředí venkova. „V té premiérové show si bude bohatý sedlák hledat ženu a naopak,“ doplnil zpravodaj Českého rozhlasu. Kromě vystoupení folklorních souborů chce zemědělský kanál nabízet také klipy skupin hrající takzvané disco polo - tedy jednoduchou polskou popovou hudbu.

Majitelé první televize pro rolníky věří, že si na sebe vydělá díky inzerci firem podnikajících na venkově. Smělé plány investorů počítají se sledovaností okolo šesti milionů diváků. Polský venkov podle nich představuje obrovský potenciál.

Milan Kopp, Petr Vavrouška, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme