Polští zemědělci protestovali proti plánovaným nízkým dotacím

Asi 200 polských zemědělců protestovalo před velvyslanectvím Evropské komise ve Varšavě. Dali tak najevo svůj nesouhlas s návrhem Evropské unie přiznat budoucím novým členským státům nižší dotace do zemědělství z unijních fondů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

žně | Foto: Jan Rosenauer

Nechceme vstoupit do Evropské unie po kolenou! Pane ministře zemědělství, neprodej kůži polského sedláka lacino! Taková hesla si s sebou před sídlo varšavského zastoupení Evropské komise přinesly členové zemědělských odborů. Zemědělci nesouhlasí s návrhem Bruselu, aby prvních deset let po vstupu do Unie dostávali nižší dotace z evropských fondů než farmáři ve starých členských zemích. Varšavský ambasador Evropské komise slíbil, že úředníky v Bruselu upozorní na pochybnosti polských zemědělců ohledně výše přímých dotací. Odbory polských farmářů hodlají získat souhlas ministerstva k účasti na projednávání kapitoly zemědělství s unijními vyjednavači.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme