Pomůže Bushova cesta do Bratislavy k ulehčení vízové povinnosti?

Bílý dům slíbil, že prezident George Bush povede příští týden na Slovensku diskuse také o vízech. Nový národně bezpečnostní poradce prezidenta Bushe Stephen Hadley na tiskové konferenci v Bílém domě prohlásil, že tak, jako došlo k pokroku nedávno při návštěvě polského prezidenta Kwasniewského, podobná cesta ke zrušení víz má být k dispozici pro další země střední a východní Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní doklad - cestovní pas | Foto: Jan Rosenauer

Pro Američany není zrušení víz pro Čechy, Slováky, Poláky a další sice prioritou, ale prezident Bush, který má oslovit občany Bratislavy a bude na Slovensku jednat s prezidentem Gašparovičem a premiérem Dzurindou, se slibu ulehčení vízové zátěže nevyhne.

Nový Bushův poradce pro národní bezpečnost Steven Hadley věří, že se podaří nastoupit cestu, která by nás převedla přes problém víz. Prezident Bush chce ale v Bratislavě především připomenout úspěch svobody a demokracie ve střední Evropě a ocenit ty lidi, kteří se o to zasadili.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme