Poprava Timothy McVeigh už začala

Ve 14 hodin začala ve federální věznici v americkém Terre Haute poprava atentátníka z Oklahoma City Timothy McVeigha. Je pachatelem největšího teroristického útoku na území Spojených států, při kterém před šesti lety zahynulo na 168 lidí, včetně 19 dětí. V Terre Haute je i stálá severoamerická zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí, třatřicetiletý atentátník McVeigh byl už do cely smrti přemístěn a telefonicky se rozloučil s rodiči. Vyjádřil také lítost, že jeho čin stál lidské životy. Před šesti lety vyhodil do vzduchu úřední budovu v Oklahoma City, a způsobil tak smrt desítek nevinných lidí.

Jejich pozůstalí budou popravu smrtící injekcí sledovat na uzavřeném televizním kanálu přímo ve věznici. Ta je obležena stovkami novinářů z celého světa a v oddělených prostorech jsou i příznivci a odpůrci této exekuce. McVeighova poprava je první federální popravou po čtyřiceti letech, kdy byl trest smrti v USA obnoven. Jednotlivé státy federace ale už popravily na 700 osob.

Americký atentátník Timothy McVeigh má v předvečer popravy dobrou náladu, smál a vtipkoval se svými dvěma advokáty. Jeden z nich Nathan Chambers po hodině strávené s atentátníkem novinářům řekl, že McVeigh je ve skvělé náladě , je hovorný a přívětivý. Nyní je v malé cele bez oken vedle popravčí komory, kde si chce alespoň chvilku zdřímnout.

Milan Kopp, Olga Krupauerová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme