Poprava Timothy McVeigh už začala

Ve 14 hodin začala ve federální věznici v americkém Terre Haute poprava atentátníka z Oklahoma City Timothy McVeigha. Je pachatelem největšího teroristického útoku na území Spojených států, při kterém před šesti lety zahynulo na 168 lidí, včetně 19 dětí. V Terre Haute je i stálá severoamerická zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí, třatřicetiletý atentátník McVeigh byl už do cely smrti přemístěn a telefonicky se rozloučil s rodiči. Vyjádřil také lítost, že jeho čin stál lidské životy. Před šesti lety vyhodil do vzduchu úřední budovu v Oklahoma City, a způsobil tak smrt desítek nevinných lidí.

Jejich pozůstalí budou popravu smrtící injekcí sledovat na uzavřeném televizním kanálu přímo ve věznici. Ta je obležena stovkami novinářů z celého světa a v oddělených prostorech jsou i příznivci a odpůrci této exekuce. McVeighova poprava je první federální popravou po čtyřiceti letech, kdy byl trest smrti v USA obnoven. Jednotlivé státy federace ale už popravily na 700 osob.

Americký atentátník Timothy McVeigh má v předvečer popravy dobrou náladu, smál a vtipkoval se svými dvěma advokáty. Jeden z nich Nathan Chambers po hodině strávené s atentátníkem novinářům řekl, že McVeigh je ve skvělé náladě , je hovorný a přívětivý. Nyní je v malé cele bez oken vedle popravčí komory, kde si chce alespoň chvilku zdřímnout.

Milan Kopp, Olga Krupauerová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme