Popularita Bushe roste

Popularita amerického prezidenta George Bushe po zadržení Saddáma Husajna roste. Prezident jde ještě dál a žádá pro bývalého iráckého diktátora absolutní trest. Více Američanů se domnívá, že se Spojené státy ubírají dobrým směrem, ale stále se necítí bezpečněji před teroristickými útoky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Zdroj: ČTK

Po půl roce, kdy byli poradci prezidenta Bushe z jeho skomírající popularity nervózní, vědí, že rok před volbami jejich šéf opět září a podporuje ho 58 procent dotázaných. Jeho demokratičtí oponenti těžko hledají něco negativního na zadržení Saddáma Husajna, a tak se alespoň snaží zpochybnit tvrzení Bílého domu, že je Amerika po uvěznění diktátora bezpečnější před teroristickými útoky. Prezident Bush mluvil 45 minut na tiskové konferenci a neobvykle ochotně poskytuje rozhovory americkým televizím, ve kterých doporučuje, aby Saddám Husajn dostal nejvyšší trest.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme