Popularita francouzského prezidenta klesla pod 30 procent

Popularita francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho je nejnižší od jeho zvolení do funkce v roce 2007. Podle institutu pro výzkum veřejného mínění obliba prezidenta poprvé klesla pod 30 procent. Ztratil i premiér Francois Fillon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Průzkum dělal institut od 14. do 22. října, kdy Francie zažívala protesty, stávky a blokády proti důchodové reformě. Vláda i prezident opakovaně prohlašovali, že tlaku odborů neustoupí.

Francouzský prezident na průzkumy veřejného mínění dbá. Patrně bude chtít v příštích volbách obhajovat prezidentské křeslo, i když to zatím oficiálně neoznámil. K prezidentských volbám směřují i reakce opozičních socialistů poté, co Senát schválil kontroverzní důchodovou reformu.

Sarkozyho protikandidátka z prezidentských voleb Segoléne Royalová slíbila, že pokud budou Francouzi v roce 2012 volit levicového kandidáta, vrátí socialisté hranici odchodu do penze zase o dva roky zpátky.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme