Popularita ruského prezidenta i premiéra vlivem ekonomické krize klesá

V Rusku klesá vlivem sílící ekonomické krize důvěra v politiky a státní instituce. Potvrzují to nové průzkumy veřejného mínění. Podle nich poklesla důvěra obyvatel v prezidenta Dmitrije Medveděva, premiéra Vladimira Putina i vládní stranu Jednotné Rusko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Podle ruského Fondu veřejného mínění klesla popularita prezidenta Dmitrije Medveděva za poslední týden o pět procent, podporuje ho nyní polovina dotázaných. Důvěra v premiéra Vladimira Putina se také mírně snížila, na 66 procent. Což je podle ruského listu Vědomosti vůbec nejnižší úroveň od chvíle, kdy se někdejší prezident postavil do čela ruské vlády.

Stejně tak podle odborníků klesl i počet lidí, kteří by ve volbách dali svůj hlas vládní straně Jednotné Rusko. Podle sociologů je pokles důvěry ruských obyvatel ve státní moc přímým důsledkem ekonomické krize, která mnoho lidí tvrdě postihla.

Popularita ruské opozice se podle nových údajů nezvýšila, nicméně - jak sami opoziční představitelé tvrdí - mnohem více lidí je nyní ochotno vyjádřit hlasitě svůj nesouhlas s počiny ruské vlády.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme