Populární Dixie Chicks doplácí na politickou angažovanost

Nenávist americké veřejnosti zavalila dívčí hudební trio Dixie Chicks. Důvodem je, že se členky před 2 měsíci vyslovily proti prezidentu Georgi Bushovi. Zlomené hvězdy country music se rozhodly vystoupit proti této negativní vlně. Zvolily si poněkud svérázný způsob, aby donutily veřejnost k zamyšlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dixie Chicks | Foto: Sony

Šokující netolerance většinové americké společnosti zahnala dívčí trio k zoufalému kroku. Nechaly se nafotit nahé na obálku týdeníku Entertainment Weekly a těla si nechaly popsat výrazy, kterými je lidé častovali, včetně nápisu Zrádci, Saddámovy andělé. Trojice hvězd country se ze všech amerických novinových stánků dívá nahá do očí všem, pro které se stala symbolem nenáviděných odpůrců války.

Nadávky, výhrůžky smrtí, veřejné ničení hudebních nosičů a vyřazení hitů z vysílání stovek amerických rozhlasových stanic postihly Dixie Chicks poté, co zpěvačka Natalie Mainsová těsně před válkou při koncertu v Londýně prohlásila: "Stydíme se za to, že je prezident George Bush z Texasu."

I když se country hvězda později omluvila a dívky podpořily americké jednotky a nechaly se vyfotografovat před americkou vlajkou, řada Američanů jim nehodlá odpustit.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme