Porážku v soutěži o konání LOH 2012 nesou Newyorčané s klidem

Spojené státy se ještě ani nestačily probudit do středečního rána, když přišla zpráva, že New York vypadl ze hry a rozhoduje se mezi Londýnem a Paříží. Z prvních reakcí po oznámení konečného vítězství Londýna byla ale znát úleva, že pořadatelství nezískali Francouzi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jih Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Hra o hry skončila a Američané si konečně přiznávají, že v tomto souboji nebyli favority, že pořadatelství olympijských her v New Yorku nemělo v atmosféře obav z dalších teroristických útoků podporu veřejnosti.

Na rozdíl od Paříže, kde myšlenku zorganizovat v jejich městě olympijské hry podpořilo 85 procent lidí, v New Yorku to bylo z kandidátských měst nejméně, jen 59 procent.

Média tady přiznávají, že k prohře přispěla i mezinárodní nepopularita prezidenta Bushe, a tak nepomohly ani přísliby snadného přístupu k americkým sponzorům, ani podpora hvězd včetně boxera Muhammada Aliho a senátorky Hillary Clintonové.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme