Porážku v soutěži o konání LOH 2012 nesou Newyorčané s klidem

Spojené státy se ještě ani nestačily probudit do středečního rána, když přišla zpráva, že New York vypadl ze hry a rozhoduje se mezi Londýnem a Paříží. Z prvních reakcí po oznámení konečného vítězství Londýna byla ale znát úleva, že pořadatelství nezískali Francouzi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jih Manhattanu

jih Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Hra o hry skončila a Američané si konečně přiznávají, že v tomto souboji nebyli favority, že pořadatelství olympijských her v New Yorku nemělo v atmosféře obav z dalších teroristických útoků podporu veřejnosti.

Na rozdíl od Paříže, kde myšlenku zorganizovat v jejich městě olympijské hry podpořilo 85 procent lidí, v New Yorku to bylo z kandidátských měst nejméně, jen 59 procent.

Média tady přiznávají, že k prohře přispěla i mezinárodní nepopularita prezidenta Bushe, a tak nepomohly ani přísliby snadného přístupu k americkým sponzorům, ani podpora hvězd včetně boxera Muhammada Aliho a senátorky Hillary Clintonové.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme