Porošenko upozornil, že Rusko vůči Ukrajině mění taktiku

Rusko podle ukrajinského prezidenta mění formát hybridní války. Petro Porošenko je přesvědčen, že se Moskva bude snažit destabilizovat vnitřní situaci na Ukrajině.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Ukrajinský prezident Petro Porošenko | Zdroj: Reuters

Petro Porošenko uvedl, že na Ukrajině není žádná občanská válka, ale obrana před agresí zvenčí. Obranyschopnost země se podle Porošenka značně zvýšila, armáda je efektivní, a Rusko proto mění taktiku.

Místo přímé války bude prý Rusko vyvolávat vnitřní konflikty na Ukrajině, zejména ve městech, kde dlouhodobě panuje neklid. Jedním z nich je Oděsa, kde v noci na dnešek explodovaly dvě nálože, nikdo nebyl zraněn.

V Charkově asi 40 lidí v kuklách a s noži zaútočilo na tamní studenty. Devět z nich museli ošetřit v nemocnici, dva jordánští studenti jsou v kritickém stavu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme