Porota by měla tento týden rozhodnout o vině či nevině Jacksona

Verdikt nad Michaelem Jacksonem se očekává tento týden. Porotci, kteří posuzují zda je popový zpěvák vinen v kauze opíjení a zneužívání třináctiletého chlapce, nedospěli do konce minulého týdne k jednoznačnému rozhodnutí a dnes mají pokračovat v jednání. Průtahy v takovýchto případech nejsou ničím neobvyklým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Jackson | Zdroj: ČTK

Veřejnost, fanoušci a novináři začínají být po téměř třiceti hodinách jednání poroty, které trvá už více než týden, nervózní. Američtí právníci naopak upozorňují, že trpělivost je na místě.

Případ, který může vyústit až ve dvacetiletý pobyt Michaela Jacksona ve vězení, se před soudem projednával dlouho a jeho posouzení je složité. Členové poroty, osm žen a čtyři muži, mají podrobné instrukce od soudce, jak postupovat. Zajímají se především o věrohodnost svědectví mladého muže, který se cítí poškozen.

Obžaloba má ale také řadu dalších bodů včetně únosu chlapce a jeho matky a omezování osobní svobody. Porota musí rozhodnut jednomyslně.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme