Porota se neshodla, jestli je komik Cosby vinen v případě znásilnění. Soud bude pokračovat

Porota se neshodla v otázce viny amerického komika Billa Cosbyho obviněného ze znásilnění. Veřejností velmi sledovaný proces vztahující se k činu z roku 2004 bude pokračovat poté, co soudce vyzval porotce k dalšímu zvážení všech okolností činu.

Norristown / USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komik Bill Cosby přichází k soudu. | Zdroj: Reuters

Porotci u soudu v pensylvánském městě Norristown po čtyřech dnech a celkem 30 hodinách úvah soudci Stevenu O'Neillovi řekli, že v otázce Cosbyho obvinění nedokázali dospět k jednoznačnému verdiktu.

Dlouholetou hvězdu televizních seriálů viní ze sexuálních zločinů Andrea Constandová, které údajně podal narkotika a znásilnil. Oba se v roce 2006 dohodli na mimosoudním vyrovnání. Loni však případ nechal soudce O´Neill znovu otevřít.

Cosby vztah s Constandovou přiznal, podle něho však se sexuálním stykem souhlasila. Constandové podle dokumentu nabídl, že jí bude platit studia, a zároveň uznal, že za sex platil i dalším ženám, jichž se pokusilo vůči Cosbymu vznést nároky na odškodnění nejméně padesát.

Svorně tvrdí, že je komik v průběhu minulých desetiletí sexuálně napadl, kvůli promlčecím lhůtám se ale k soudu zatím dostal pouze případ Constandové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme