Porota uznala střelce z denverského kina vinným z vraždy 12 lidí

Americká porota uznala Jamese Holmese vinným z několikanásobné vraždy v případu střelby v kině na předměstí Denveru. Holmes byl obžalován, že při premiéře filmu o Batmanovi tam v roce 2012 postřílel 12 lidí a 70 dalších zranil. Sedmadvacetiletý obžalovaný odmítal uznat vinu. Muži hrozí trest smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

James Holmes před soudem (archivní foto z roku 2013) | Zdroj: Reuters

Holmes byl obžalován z trestných činů vraždy a pokusu o vraždu. Porota se o verdiktu radila necelé dva dny. Poradě předcházel tři měsíce trvající proces.

Obhajoba někdejšího studenta neurologie při něm tvrdila, že Holmes trpí bludy a schizofrenií a nemůže nést za svůj skutek odpovědnost. Psychiatři předvolaní obžalobou uvedli, že muž je sice těžce duševně nemocný, ale v době činu byl příčetný.

Porota složená z devíti žen a tří mužů tvrzení obhajoby o Holmesově nepříčetnosti ve čtvrtečním verdiktu odmítla, informovala agentura Reuters.

Proces nyní vstupuje do fáze, ve které bude porota rozhodovat, zda by měl Holmes strávit zbytek života ve vězení bez možnosti podmínečného propuštění, nebo zda by měl dostat nejvyšší trest.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme