Porotci se zatím o Jacksonově vině nedohodli

S napětím očekávaný výsledek soudního procesu s americkým zpěvákem a hudebníkem Michaelem Jacksonem se veřejnost zatím nedozvěděla. Porotci se na svém prvním jednání v noci na dnešek na rozsudku nedohodli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Jackson | Zdroj: ČTK

O osudu popové hvězdy obžalované ze sexuálního zneužívání nezletilého chlapce bude dvanáctičlenná porota znovu diskutovat v pondělí, oznámily tamní úřady.

Osm žen a čtyři muži musí rozhodnout jednomyslně, což podle místních pozorovatelů nepůjde snadno vzhledem k množství předložených důkazů a výpovědí žaloby a obhajoby. Porotci nejspíš také pociťují tlak, který kolem procesu vytvářejí média i Jacksonovi fanoušci.

Jackson odmítl obvinění, že v roce 2003 tehdy třináctiletého chlapce napojil alkoholem a pak ho zneužil. Nevinu cítí také v bodě obžaloby, který se týká únosu chlapce a jeho matky a omezování osobní svobody. Pokud ho však porota shledá vinným, může ho soudce odsoudit až ke dvaceti letům vězení.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme