Portoriko zasáhlo zemětřesení o síle 6 stupňů. Zranění nejsou, lidé se ale ocitli bez elektrické energie

Portoriko, nezačleněné území Spojených států, v sobotu zasáhlo zemětřesení o síle šest stupňů. Ostrovní zemi postihlo silné zemětřesení v úterý a nynější otřesy způsobily další materiální škody. Jižní část Portorika se podle agentury AP ocitla znovu bez dodávek elektrické energie a není vyloučeno, že jsou poškozené elektrárny. Zprávy o zraněných dosud nejsou.

San Juan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portoriko zasáhla od Nového roku stovka zemětřesení (archivní foto) | Foto: Marco Bello | Zdroj: Reuters

Otřesy americká geologická služba USGS zaznamenala v 8.54 místního času (13.54 středoevropského času). Epicentrum se nacházelo v moři asi 13 kilometrů jižně od pobřežní obce Indios, ohnisko zemětřesení pak bylo v poměrně malé hloubce deseti kilometrů.

Energetici uvedli, že bez proudu je značná část jihu Portorika a že odborníci nyní prověřují stav elektráren.

Od Silvestra postihlo Portoriko několik stovek zemětřesení, většina z nich byla ale příliš slabá na to, aby je obyvatelé pocítili. To sobotní ale bylo nejsilnější od úterý, kdy Portoriko zasáhly otřesy o síle 6,4 stupně.

Ve městě Ponce tehdy zahynul jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. V nouzových střediscích dosud zůstává přes 2000 lidí a statisíce obyvatel jsou bez proudu a bez dodávek vody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme