Portugalsko zruší téměř všechna protiepidemická opatření. V zemi je naočkováno 85 % obyvatel

Portugalsko od 1. října zruší téměř všechna zbývající protiepidemická opatření. Oznámil to ve čtvrtek premiér António Costa. Poprvé od jara 2020 se otevřou diskotéky a bary a přestanou platit nařízení o omezení kapacity při kulturních akcích či v obchodech, dál ale bude povinné nosit roušky na uzavřených veřejných místech.

Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portugalsko od října zruší téměř všechny restrikce (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Jihoevropská země má nyní nejvyšší míru očkovaných proti covidu-19 na světě, obě dávky vakcíny dostalo téměř 85 procent obyvatel.

Očkovat proti covidu se ve Francii musí téměř tři miliony lidí. Kdo to neudělá, nemůže zůstat v práci

Číst článek

„Jsme nyní v situaci, kdy se můžeme posunout do třetí a poslední fáze,“ řekl Costa. Podle něj země od příštího týdne bude fungovat bez větších omezení. 

Zrušení protiepidemických opatření je v souladu s plánem z konce července, v němž se vláda zavázala, že restrikce zruší, jakmile proočkovanost dosáhne 85 procent.

Server Our World in Data uvádí, že vakcíny proti covidu-19 v Portugalsku dostalo 84 procent lidí, což je nyní nejvíce na světě. Zároveň se počet lidí nakažených koronavirem a covidových pacientů v nemocnicích snížil na nejnižší úroveň za 18 měsíců, uvedla agentura AP.

É um passo muitíssimo importante. A partir de 1 de outubro avançaremos do estado de contingência para o estado de alerta e permitiremos a reabertura de setores da sociedade que ainda estavam limitados.

19:03 – 23. 09. 2021

9 65

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme