Posádka ruského letadla signalizovala útok na palubě

Kódovaný nouzový signál s informací o útoku na palubě vyslali piloti ruského letadla letícího na lince ze sibiřského Novosibirska do Ufy na Urale. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na informaci ministerstva pro civilní obranu a mimořádné situace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Signál vyslaný z letadla AN-26 zachytili pracovníci střediska pozemní letové kontroly nedaleko města Omsk, citovala agentura AP mluvčí ruského ministerstva Irinu Andrijanovovou. Podle zprávy pilotů zaútočili vzdušní piráti na posádku kolem 11:00 našeho času.

Letadlo vyslání nouzového signálu potvrdilo, nikdo z pozemních leteckých pracovníků ale s jeho posádkou nemluvil. Stroj podle dosavadních informací pokračuje v letu k původnímu cíli. Žádné další podrobnosti nejsou zatím k dispozici, ani počet osob na palubě nebo údajných útočníků.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme