Poslední slovní bitva kandidátů na německého kancléře

Hlavní rivalové nadcházejících voleb v Německu kancléř Gerhard Schröder a jeho protivník Edmund Stoiber se dnes utkali v posledním slovním duelu v Bundestagu. Jak připomíná náš zpravodaj v Berlíně David Šťáhlavský, volit půjdou Němci už 22.září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý kancléř Gerhard Schröder | Foto: NATO

Kancléř Gerhard Schröder přiznal ironicky samovyzyvateli Edmundu Stoiberovi, že na něj jeho projev udělal dojem, avšak jen velkou vůlí stát se kancléřem a neschopností se jím skutečně stát. "Projev byl směsicí bezmoci a agresivity," dodal Schröder. Znovu přitom odmítl, aby se Německo podílelo na možných úderech na Irák, neboť lidé v Německu včetně přistěhovalců z islámských zemí očekávají od vlády zodpovědné a mírové řešení konfliktů.

Pravicový kandidát na kancléře Edmund Stoiber zato obvinil kancléře z antiamerikanismu a rozdmýchávání strachu z války. "Nikdo by neměl stavět politiku na strachu lidí," konstatoval Stoiber, který nádavkem obvinil vládu, že hodně mluví a málo činí. "Čeká nás v příštích čtyřech letech řešení mnoha problémů, které nevyřeší krásná slova, krásné plány ani krásné komise, které rudozelená koalice vytvořila."

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme