Poslední zranění turisté se vracejí z chorvatských nemocnic do Čech

Čtyři zraněné české turistky dnes armádní speciál přepravuje z Chorvatska do českých nemocnic. Povaha jejich zranění totiž neumožňuje převoz sanitkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Personál kbelské letecké základny upravuje armádní Airbus A-319 do verze, která je schopna převážet těžce zraněné pacienty | Zdroj: ČTK

„Dnes v 11 hodin přepraví vojenský letoun Airbus A-319 poslední zraněné z chorvatského Zadaru a Záhřebu na základnu 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely. Jedná se o tři těžce zraněné a jednoho lehce zraněného pacienta,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí generálního štábu Mira Třebická.

Vládní speciál již přistál na letišti Zemunik u chorvatského Zadaru před 13 hodinou, aby naložil dvě zraněné Češky, matku a dceru Kellerovy.

Podle zpráv zvláštního zpravodaje Martina Dorazína, který byl na letišti přítomen, byly obě krátce po 13. hodině již obě naložené na palubě.

Na palubě jsou také děti, které po havárii autobusu pokračovaly se svojí tetou v dovolené v letovisku Baško Polje a nyní se vracejí.

Další zastávka je plánována v Záhřebu, kde naloží speciálně vybavené letadlo s lékaři a sestrami na palubě dvě těžce zraněné dívky.

Airbus A-319 by měl se pak měl vydat na cestu do České republiky. Přistání na letišti v Praze – Kbelích je plánováno krátce po 15. hodině.

Může se to stát kdekoliv, myslí si zraněná turistka o nehodě v Chorvatsku

Číst článek

Policie a prokuratura v Gospići už mezitím ukončila vyšetřování příčin nehody. Podle expertíz ji zavinil řidič, který zřejmě usnul za volantem.

Vzhledem k tomu, že muž na místě neštěstí zahynul, státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání.

Před týdnem při havárii českého autobusu na dálnici Dalmatina zahynulo osm lidí a 43 bylo zraněno. Autobus vjel do levého pásu, narazil do svodidel a do sloupu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme