Posledním dnem Pompejí nazval čečenský vůdce Kadyrov legalizaci homosexuálních sňatků v Německu

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov označil rozhodnutí německého parlamentu uzákonit sňatky osob stejného pohlaví za „poslední den Pompejí“. Kadyrova nedávno ostře kritizovaly organizace na obranu lidských práv za údajné pronásledování a zabíjení gayů v Čečensku.

Groznyj / Čečensko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Čečenské autonomní republiky Ramzan Kadyrov. | Foto: Government.ru, Creative Commons Attribution 4.0

Ramzan Kadyrov na sociálních sítích napsal, že je nutné přijmout opatření, která by chránila tradiční rodinu. Ta nemá a nikdy nebude mít alternativu, zdůraznil Kadyrov.

Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov, známý svými homofobními názory, oznámil, že hodlá požádat německé biskupy, aby vyloučili z církve ty poslance Bundestagu, kteří hlasovali pro přijetí zákona. Podle jeho slov jde o ďábelský akt a sama spolková kancléřka Angela Merkelová se spikla s ďáblem.

Německý sněm schválil zákon umožňující homosexuálům uzavírat manželství a adoptovat děti v pátek výraznou většinou. Pro hlasovalo 393 ze 623 přítomných poslanců. Merkelová stejně jako řada poslanců její konzervativní unie CDU/CSU hlasovala proti.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme