Dopisy schovával tři roky. Italský listonoš měl doma 400 kilo pošty, nejde o první případ

Italská policie nalezla v domě bývalého pošťáka z Turína 400 kilogramů nedoručené pošty. Třiatřicetiletý muž nyní čelí mimo jiné obvinění z krádeže. Podle policistů listonoš poštu neroznášel po dobu tří let kvůli tomu, že dostával velmi nízký plat. Z práce odešel v loňském roce, napsal britský deník The Guardian.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pošta, poštovní schránka (ilustrační foto) | Foto: geric10/CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Policisté skrýš s dopisy objevili poté, co muže zastavili kvůli běžné dopravní kontrole. V autě měl dvaceticentimetrový skládací nůž a na zadním sedadle asi 70 dopisů, popsala turínská policie.

Italský listonoš doma ukrýval půltunu nedoručených dopisů. Zásilky chce pošta i po letech doručit

Číst článek

Mužům zákona se to zdálo podezřelé, a proto se rozhodli prohledat jeho dům. Tam objevili dalších 40 krabic plných nedoručené korespondence. „Neplatili mi dost peněz, tak jsem v práci skončil," řekl prý policistům.

Jak britský deník The Guardian podotkl, v Itálii nejde o ojedinělý případ. Letos v lednu policisté zadrželi listonoše z Vicenzy, který měl ve své garáži a bytě přes 500 kilogramů nedoručené pošty.

Italská pošta tehdy oznámila, že všechny zásilky budou doručeny původním adresátům, i když některá korespondence byla až šest let stará.

V roce 2013 pak našla policie u nespolehlivého pošťáka na Sardinii asi 400 kilogramů balíčků, dopisů či novin, které doma hromadil čtyři roky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme