Postřelená senátorka Giffordsová zveřejnila své fotky na Facebooku

Fotky americké senátorky Gabrielle Giffordsové, která byla v lednu na politickém shromáždění postřelena do hlavy, byly zveřejněny na jejím účtu na Facebooku. Fotky jsou staré asi měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátork Gabrielle Giffordsová před útokem a na fotce ze 17. května | Zdroj: Reuters

Fotografie kongresmanky Giffordsové, na kterých se usmívá, byly pořízeny v nemocnici v Houstonu, den po zahájení startu raketoplánu Endeavour, kterému přihlížela, a den před její operací. Zdají se být přinejmenším dokladem toho, že fyzicky je v pořádku. Má krátké vlasy a viditelnou deformaci nad levým okem.

Podle nejbližších spolupracovníků má problémy s komunikací, těžko prý hledá slova, někdy není schopna dokončit věty. Je tedy pravděpodobné, že bylo zasaženo centrum řeči a je otázkou, zda se vůbec může vrátit do Kongresu jako platná zákonodárkyně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Giffordsová.mp3

Gabrielle Giffordsovou v lednu v Tucsonu v Arizoně střelil do hlavy dvaadvacetiletý Jared Loughner na jejím politickém mítinku. Loughner, který je nyní v psychiatrické léčebně, tam zabil šest lidí, včetně devítileté holčičky.

Vít Pohanka, Katarína Brezovská, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme