Potápěči našli dvě těla amerických námořníků z torpédoborce, další se pohřešují

Potápěči našli dvě těla pohřešovaných amerických námořníků z posádky torpédoborce John McCain, který se v pondělí u Singapuru srazil s ropným tankerem. Dalších osm námořníků je stále nezvěstných. Informovala o tom dnes agentura AP.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozený americký torpédoborec John S. McCain | Foto: Ahmad Masood | Zdroj: Reuters

Potápěči americké armády prohledávají zatopenou část havarovaného torpédoborce. Americká námořní pěchota dnes oznámila, že ve čtvrtek večer bylo nalezeno druhé tělo, které bylo posléze identifikováno. První z těl bylo objeveno a identifikováno v minulých dnech.

Americký torpédoborec narazil do tankeru. Pět námořníků se zranilo, deset se pohřešuje

Číst článek

„V noci na dnešek dorazilo na místo další vybavení a potápěči, aby pokračovali v pátrání po osmi pohřešovaných námořnících v zaplavených částech lodi," uvedla v prohlášení na svých webových stránkách americká sedmá flotila působící v Pacifiku.

Torpédoborec John McCain, který má ve výzbroji 90 dálkově naváděných střel, byl podle vyjádření amerického námořnictva na rutinní cestě do přístavu. V pondělí časně ráno se srazil s ropným tankerem Alnic MC dlouhým 183 metrů, který plul pod liberijskou vlajkou.

Při střetu byl proražen trup amerického torpédoborce a byla zaplavena část lodi, kde je strojovna, komunikační místnost a kde spí posádka. Pět amerických námořníků utrpělo při kolizi zranění. Torpédoborec je nyní v singapurském přístavu.

Kvůli pondělní srážce a dalším nehodám plavidel americké armády v oblasti Tichomoří v průběhu letošního roku byl tento týden zbaven funkce velitel americké sedmé flotily viceadmirál Joseph Aucoin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme