Pouliční festival v Hamburku skončil těžkými střety s policií

Sedmašedesát zatčených a 27 zraněných policistů. Taková je bilance nočních krvavých potyček mezi strážci zákona a členy autonomní scény v Hamburku. V ostré srážky se tam zvrhnul napřed poklidný pouliční festival.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: Jiří Hošek

Osmnácti stovkám policistů vybavených pěti vodními děly trvalo několik hodin, než dostali situaci pod kontrolu. Přívrženci krajně levicové scény po nich házeli Molotovovy koktejly a zapalovali improvizované barikády.

Několik strážců zákona si z pouliční bitvy odneslo řezné rány a zlomeniny. O počtu zraněných z řad výtržníků zatím informace nejsou. "Byly to opravdu tvrdé střety," uvedl policejní mluvčí Ralf Meyer, podle něhož byli maskovaní útočníci mimořádně agresivní.

V hamburské čtvrti kolem autonomního centra Rote Flora dochází pravidelně k potyčkám levicových radikálů s policisty. Loni bylo při střetech po festivalu zraněno 18 lidí, z toho 11 zasahujících policistů.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme