Pouliční násilnosti na pařížských předměstích neutichají

Francouzský prezident Jacques Chirac varoval před rostoucím násilím na pařížských předměstích. Několikadenní protesty v chudých okrajových čtvrtích Paříže trvají už od minulého týdne. Vyvolala je náhodná smrt dvou mladíků afrického původu, kteří údajně utíkali před policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční násilí v Paříži | Zdroj: ČTK

Nová vlna násilných protestů na pařížských předměstích se očekává dnes večer a v noci. Prezident Chirac navrhuje širší dialog - nedostatek respektu by podle jeho slov mohl vést k nebezpečné situaci. Na druhou stranu Chirac zdůraznil, že se musí striktně dodržovat zákon.

Někteří členové francouzské vlády kritizovali ministra vnitra Nicolase Sarkozyho za to, že se snaží postupovat nekompromisně a výtržníky nazval verbeží.

Celkem zatím při protestech shořelo 60 automobilů a demonstranti zapalovali i popelnice a odpadkové koše. Na jejich molotovovy koktejly a kamení odpovídali policisté slzným plynem a střelbou gumovými projektily.

Násilí se rozšířilo ze severovýchodního příměstského departementu Seine-Saint-Denis, především ze čtvrti Clichy-sous-Bois i do některých předměstí na západě francouzské metropole.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme