Letošní pouť do Mekky se nese v duchu moderních technologií. Pořadatelé chtějí předejít tlačenicím

V neděli začíná pouť do Mekky. Katařané se jí ale nezúčastní. Vydávání poutnických víz zkomplikovala více než rok trvající roztržka se Saúdskou Arábií. Obě země se z problému s vízy obviňují navzájem. Obřady muslimské pouti v Mekce začínají hromadným odchodem účastníků do stanového města na planině Míná. Největší shromáždění lidí na světě potrvá až do pátku.

Míná / Mekka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimský muž se svým telefonem | Foto: Ahmed Jadallah | Zdroj: Reuters

Do Mekky se sjely asi dva milióny poutníků. Například Egypťané ale své kvóty tentokrát ani zdaleka nenaplnili. Špatná ekonomická situace jim cestu do Mekky výrazně prodražila.

Poutníci dostávají elektronické náramky napojené na systém satelitní navigace. Využívají také různých aplikací v mobilních telefonech, které je poutí provázejí.

Saúdská Arábie už testuje rychlovlak mezi Mekkou a Medínou. Pomocí zavádění moderních technologií chtějí pořadatelé předejít chaosu a tlačenicím, při kterých v minulých letech umíraly stovky lidí. 

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme