Pouťová atrakce v Ohiu selhala. Osmnáctiletý mladík po pádu zemřel, dalších sedm lidí se zranilo

Nehoda na jedné z pouťových atrakcí v americkém Ohiu, která se udála ve středu večer, má na svědomí jednoho mrtvého a sedm zraněných lidí. Atrakce, také známá pod názvem kladivo, se při zhoupnutí strefila jednou řadou sedadel do okraje pouťového zařízení. Příčinu nehody teď zkoumají vyšetřovatelé.

Ohio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmnáctiletý mladík vyletěl ze sedačky atrakce ve výšce zhruba 15 metrů a při nárazu na zem zemřel. Uvedl to server Huffington Post s odvoláním na šéfa tamní jednotky hasičů Steva Martina.

Tři zranění jsou i nadále hospitalizováni v nemocnicích a jejich stav je podle AP kritický. Zraněným je od třinácti do jednačtyřiceti let.

Guvernér Ohia John Kasich incident nazval „nejhorší tragédií v historii poutě“ a v den nehody dodal: „Bude to smutná, velmi smutná noc pro nás pro všechny.“ Guvernér také nařídil vypnutí všech atrakcí, dokud se každá z nich bezpečnostně neprověří.

Na atrakci založené na stejném principu došlo k nehodě na začátku července v Zaječí na Břeclavsku. Při této nehodě nikdo nezemřel, zraněno ale bylo sedm lidí včetně nezletilých.

Následující video otevřeně zobrazuje záběry pořízené bezprostředně po incidentu v Ohiu:

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme