Povánoční slevy přilákaly do obchodů v Londýně tisíce lidí

Bez ohledu na stávku v londýnském metru se koupěchtiví Londýňané vypravili nakupovat. Davy do obchodů přilákaly obrovské slevy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční Boxing day přilákal do londýnských obchodů tisíce lidí | Zdroj: ČTK

V Británii a dalších zemích Spojeného království to vypadá, jako kdyby spousta lidí pod stromečkem nenašli něco, o co strašně moc stáli. Shromáždili se u dveří obchodů a nákupních středisek už před otevírací dobou, a když je konečně pustili dovnitř, vcházeli rychlým krokem. Lidi zajímají slevy, které dosahují desítek procent.

Hodně se prodává oblečení. Jsou i případy zákazníků, kteří si touhle dobou pořizují šaty prakticky na celý rok, jindy si ho prý prostě nekupují.

ČTĚTE TAKÉ: Čeští obchodníci zahajují povánoční výprodeje jen nesměle

Takzvaný Boxing day se projevuje také na internetu. Některé řetězce zahájily on-line Boxing day už na Štědrý večer, ale největší zájem je o osobní nákup. Dají se tak výhodně využít nákupní poukazy, které lidé dostali k Vánocům.

Londýňané to měli letos trochu komplikovanější kvůli stávce řidičů metra. Zájem o Boxing day je i tak ale větší než loni. První zákazníci přišli už večer a ráno se před otevírací hodinou tísnily tisíce lidí.

Jitka Malá, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme