Domy zatopené až po okna i odříznuté obce. Kvůli povodním evakuovali na východě Austrálie 18 000 lidí

Na 18 000 lidí bylo evakuováno v australském státě Nový Jižní Wales, který postihly ničivé záplavy. Kolem města Sydney se po několikadenních lijácích vylily z břehů některé řeky a vodní nádrže, informoval v pondělí zpravodajský server BBC News. Žádné oběti na životech zatím nejsou hlášeny. Deště se ale v oblasti čekají i v dalších dnech a počet evakuovaných může podle záchranných služeb dosáhnout až 54 000.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 150 škol v Novém Jižním Walesu muselo v pondělí zůstat kvůli záplavám uzavřených. V oblasti je neprůjezdných mnoho silnic a mostů, letiště Newcastle zhruba 17 kilometrů severně od Sydney přerušilo provoz kvůli zaplavené ranveji. Na fotografiích a videonahrávkách jsou vidět domy zatopené až po okna a mrtvý dobytek unášený vodou.

Východní pobřeží Austrálie zasáhl silný déšť a záplavy. Podle záchranářů voda poškodila stovky domů

Číst článek

Australský premiér Scott Morrison v pondělí v parlamentu řekl, že na severu Nového Jižního Walesu bylo od okolí odříznuto 35 obcí. Záchranáři podle něj v posledních dnech vyprostili ze zaplavených domů, automobilů a dalších míst nejméně 750 lidí.

Premiérka státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová uvedla, že množství lokalit poznamenaných nyní záplavami bylo v loňském roce zasaženo lesními požáry a vlnou sucha.

Kromě státu Nový Jižní Wales se se záplavami o víkendu potýkal také jihovýchod státu Queensland, včetně města Brisbane a Zlatého pobřeží (Gold Coast).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme