Povodně ničí severovýchod Austrálie, tři lidé zahynuli

Severovýchod Austrálie dál bojuje s ničivými povodněmi. Živel zatopil nebo odřízl od světa více než 20 měst a o život připravil nejméně 3 lidi. Škody se odhadují na miliardu australský dolarů. Vláda premiérky Julie Gillardové už připravuje finanční pomoc obětem a nízkoúrokové půjčky pro postižené farmáře. Solidaritu s Australany vyjádřily Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy na severovýchodě Austrálie ohrožují lidi i zvířata | Zdroj: ČTK

„Modlíme se za všechny, které povodně postihly, hlavně pak za rodiny obětí," uvedla šéfka americké diplomacie HC., podle které Washington situaci monitoruje a je připravený Australanům pomoci.

I když déšť na severovýchodě země ustal, voda má v následujících dnech dál stále stoupat. Při povodních tak pomáhá i australská armáda, která do postižených oblastí kromě humanitární pomoci dopravuje i séra proti hadímu uštknutí. Právě hadi prchající rovněž před vodou jsou teď další hrozbou.

Navzdory nebezpečí navíc odmítá řada lidí opusit své domovy. Obávají se o svůj majetek. Ve vyprázdněných oblastech sice hlídkují policisté, i tak ale na několika místech došlo k rabování.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme