Povodně sužují Mexiko. Z Acapulca se zatím podařilo evakuovat zlomek turistů

Tisíce turistů se snaží ve zmatku dostat z mexického tichomořského letoviska Acapulco. Oblehli zatopené letiště i nedalekou vojenskou základnu, odkud vojáci vypravují mimořádné lety. Acapulco prakticky odřízly od světa sesuvy půdy po rozsáhlých deštích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce turistů prchají před povodněmi z mexického Acapulca | Zdroj: Reuters

Předpokládá se, že ve městě je přes 40 tisíc turistů. Přibližně dva tisíce z nich se už podařilo evakuovat, další na odlet teprve čekají.

Autobusy turisty odvážejí z dočasných přístřešků rovnou na letištní dráhu, odbavovací haly jsou totiž zatopené. Na letišti se vytvořila mnohahodinová fronta. Přednost mají rodiny s dětmi a staří lidé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Ondřej Bouda sleduje situaci v Mexiku

Armáda i soukromí dopravci dělají vše proto, aby turisty dostali z oblasti postižené přírodní katastrofou co nejdříve. Každý, kterého se podaří odvézt, ulehčuje práci záchranářům. Ve městě je totiž také asi 750 tisíc stálých obyvatel bez jídla, vody a elektřiny.

Poté, co na pobřeží udeřil hurikán Manuel, zůstává Acapulco prakticky odříznuté od světa. Hlavní silnice jsou zavalené bahnem a město je pod vodou. Bude trvat nejméně další dva dny, než se podaří obnovit dodávky jídla.

Hurikán Manuel nebyl zase tak silný a ničivý. Snad poprvé v historii ale na Mexiko udeřily najednou hned dva hurikány. Manuel přišel ze západu z Tichého oceánu a Ingrid z východu od Mexického zálivu.

Zasaženy jsou celkem dvě třetiny mexického území, zatím zahynulo 57 lidí. Záchranáři doufají, že brzy přestane pršet, aby měli lepší podmínky k práci. Přestože bouře nad pevninou trochu zeslábly, srážky neustávají.

Pláž v mexickém Acapulcu je po řádění hurikánů znečištěná | Foto: Reuters

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme