Povodně v Británii hrozí rozšířením

Rozvodněné řeky v různých částech Británie přinutily stovky lidí, aby strávili i uplynulou noc mimo své domovy. Agentura pro životní prostředí oznámila, že dlouhotrvající deště způsobily nejhorší záplavy za uplynulých 50 let. Nepříznivé počasí si už vyžádalo dvanáct lidských obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odborníci varují, že na 45 místech po celé zemi hrozí velké záplavy. Nebezpečí představuje 41 řek od hrabství Yorkshire na severovýchodě až po jižní pobřeží Anglie. V těchto oblastech je situace také nejkritičtější.

Vesnice Yalding v hrabství Kent se ocitla pod vodou už po třetí v uplynulých třech týdnech a hladiny okolních řek stále stoupají. Minulý měsíc muselo být 30 obyvatel vesnice evakuováno, tentokrát se někteří z nich přemístili do hořejších pater.

Na jednom z úseku okružní dálnice M25 kolem Londýna bylo v pondělí naměřeno přes 60 centimetrů vody. Automobilová asociace obdržela 1700 nouzových volání řidičů, jejichž automobily se nedaly nastartovat. Spousta silnic je pod vodou, někteří jedinci se na krátké vzdálenosti přemisťují v gumových člunech. Železnice hlásí na mnoha místech zpoždění, někde je železniční doprava přerušena úplně.

V Londýně podobně jako na dalších místech stále prší a podle předpovědi meteorologů se situace hned tak nezlepší; špatné počasí potrvá prý až do konce týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme