Povodně v jižní Asii postihly na 16 milionů lidí. V Nepálu, Indii a Bangladéši si vyžádaly přes 500 obětí

Sezónní záplavy v jižní Asii nepřežilo už víc než 500 lidí. A například podle televize BBC bude počet obětí ještě stoupat. S živlem bojují obyvatelé Nepálu, Indie a Bangladéše.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktuální situace v jižní Asii je velmi kritická. Záplavy postihly podle informací Radiožurnálu na šestnáct milionů lidí a podle Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce se situace stává jednou z nejhorších humanitárních katastrof v regionu za posledních několik let. Se záplavami bojuje třetina Bangladéše i Nepálu, v Indii pak živel postihl čtyři státy.

V jižní Asii teď miliony lidí čelí vážnému nedostatku potravin ale také nemocem, které se šíří přes znečištěnou povodňovou vodu.

15 let od ničivých povodní. Byla to situace, kterou naše generace nezažila, vzpomíná hydroložka

Číst článek

Na sociálních sítích se dají najít desítky fotografií lidí brodících se až po pás ve špinavé vodě, někde je ale hladina tak vysoko, že se lidé musí přemisťovat na improvizovaných vorech z bambusových nebo palmových kmenů.

Podle meteorologů voda v nejbližší době opadávat nebude. Předpovědi totiž hlásí, že vysoké srážky budou v regionu pokračovat i v následujících dnech.

Monzunové období navíc v jižní Asii obvykle trvá od června do září, takže deště pravděpodobně jen tak neustanou. A i když voda opadne, podmáčená půda představuje další problém  - následné sesuvy mohou páchat další škody.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme