Povodně v Severní Koreji ‚smetly celé vesnice'. Z domovů muselo odejít 100 tisíc lidí

Potravinová pomoc už podle OSN dorazila k víc než 140 tisícům Severokorejců postižených povodněmi. Další zásoby ale ještě budou potřeba, aby lidé překonali těžkou zimu. Záplavy totiž sever země zasáhly před sklizní, kdy byla úroda ještě na polích. Podle agentury Reuters je způsobily silné deště na konci srpna a na začátku září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní Koreu postihly rozsáhlé povodně | Zdroj: ČTK

„Povodně smetly celé vesnice. Rodiny přišly o všechno včetně jejich zahrad se zeleninou a dobytka, na kterých závisela strava mnoha domácností,“ citovala agentura Darlene Tymoovou ze Světového potravinového programu.

Zástupci programu očekávají, že počet ohrožených bude ještě růst s tím, jak se záchranáři budou dostávat do postižených oblastí.

KLDR je připravena na další jaderný test, tvrdí Soul. Mohl by proběhnout kdykoliv

Číst článek

OSN uvádí, že dostatek potravin nemá přes 70 procent Severokorejců. Nejhorší situace je právě v regionech zasažených povodněmi. Podle organizace při nich zemřelo přes 130 lidí. Dalších víc než 100 tisíc muselo opustit své domovy.

Severokorejská média údaje o počtu obětí nezveřejňují. Státní agentura pouze uvedla, že sever země zasáhl nejhorší klimatický jev za víc než 70 let.

Země už před povodněmi trpěla nedostatkem potravin a byla závislá na pomoci ze zahraničí, připomnělo britské BBC.

Ondřej Klapal, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme